System podpór do pnączy „Zielony Front” to optycznie lekkie lecz stabilne i wytrzymałe kolumny i półkolumny stanowiące system modułów, z których łatwo można budować łuki, wysokie pionowe ciągi, obejmy na słupy czy maszty. Pojedyncze stanowią idealną podporę dla róż, powojników czy bluszczy, spięte w wyższe konstrukcje mogą podpierać wyższe i cięższe rośliny np. kokornak, winobluszcze

» Kolumny w naszym sklepie internetowym » sklep.zielonyfront.pl/kolumny

Pnącza na kolumnach

Od lewej, Clematis „Ernest Markham”, C. „Generał Sikorski, Schisandra chinensis, Parthencocissus quinquefolia.

Winobluszcz pięciolistkowy

Winobluszcz pięciolistkowy

Powojnik na kolumnie 180 cm

Powojnik na kolumnie 180 cm

Nasz system został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich „Gardenia” i wyróżniony w konkursie o „Zielony Laur” na Targach „Zieleń to Życie” w tym samym roku. System jest chroniony patentem.

Wymiary

Kolumny są dostępne w 4 rozmiarach: 180, 150, 100 i 60 cm, średnica we wszystkich wysokościach wynosi 23 cm. Kolumny można łączyć ze sobą jedna nad drugą. Wymiary kolumn
Wykonanie ze spawanego drutu 6 mm zapewnia konstrukcji stabilność i sztywność, ocynk ogniowy na wiele lat zabezpiecza je przed korozją.

Zielone kolumny


W naszej ofercie znajdują się także zielone kolumny: konstrukcje obrośnięte pnączami. System podpór zielony front jest idealnym rozwiązaniem przy produkcji roślin pnących: dzięki niemu możemy dostarczać odbiorcy duże egzemplarze roślin. Podpora umożliwia harmonijny wzrost rośliny (nie ma tutaj sytuacji, że wszystkie pędy opierają się na jednym pręcie), nie trzeba jej usuwać po wysadzeniu rośliny w ogrodzie co zapobiega uszkadzaniu pędów.

 

Kolumny obrośnięte pnączami na ulicy. Natychmiastowy efekt.

Kolumny obrośnięte pnączami na ulicy. Natychmiastowy efekt.

Bluszcz na metrowej kolumnie

Bluszcz na metrowej kolumnie

Duża roślina jest bezpiecznie transportowana, bez obawy o jej uszkodzenie a nabywca otrzymuje pełnowartościowy produkt będący elementem małej architektury ogrodowej gotowej do zastosowania na tarasie, balkonie czy w nowo założonym ogrodzie, w kawiarnianym ogródku czy jasnym holu centrum handlowego. Dzięki rozbudowanemu systemowi modułów (dopinanych elementów przedłużających lub łuków) łatwo uzyskujemy nowe rozwiązania: szybkie, gotowe i łatwe w transporcie pomimo dużych gabarytów całości konstrukcji.

Łuk


Element umożliwiający budowę bramek, obramowań drzwi wejściowych, furtek itd. Łącząc łukiem dwie obrośnięte roślinami kolumny uzyskujemy natychmiastowy efekt – dłuższe pędy pnączy rosnących na kolumnach łatwo dają się zapleść na konstrukcji łuku.

 

Piękna róża na pergoli z dwóch kolumn i łuku

Piękna róża na pergoli z dwóch kolumn połączonych łukiem

 

Pergole z kolumn i łuku.

Pergole z kolumn i łuku.

 

Występuje w dwóch wersjach: standardowej (gdy kolumny o wysokości 180 cm mocowane są na poziomie gruntu lub sadzone w donicach) i podwyższonej (gdy kolumny o wysokości 180 cm osadzane są poprzez wkopanie w grunt – sugerowana przez nas głębokość osadzenia kolumny to 30 cm). W obu przypadkach otrzymujemy bramkę o szerokości wewnętrznej 115 cm i wysokości 236 cm (wymiary zewnętrzne konstrukcji: szerokość 161 cm, wysokość 256 cm).

Półkolumny


Do systemu zielony front należą kolumny przecinane wzdłuż na dwie połowy i dodatkowo wzmacniane. Uzyskane w ten sposób łupki można łączyć w pary obejmując maszty, słupy, kolumny, latarnie itp. Łatwo uzyskuje się w ten sposób wysokie podpory do roślin pnących na istniejących w zagospodarowywanej przestrzeni i często niepożądanych obiektach. Pojedyncze półkolumny można również przytwierdzać do ścian i murów – stanowią wówczas podporę dla roślin pnących (np. róż pnących) a także chronią ich pędy lub pień przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Chmiel na półkolumnach wokół słupa telefonicznego

Chmiel na półkolumnach wokół słupa telefonicznego

Mocowanie


Stalowa obręcz z 4 szpilami mocowana do podstawy kolumny. Szpile długości 40 cm wykonane są z karbowanego drutu 8 mm, całość cynkowana ogniowo. Mocowanie łączy się z kolumną przy pomocy trzech zacisków kabłąkowych – w komplecie. Całość można wbić w glebę na poziomie gruntu lub w dole wykopanym do posadzenia rośliny. Mocowanie jest opcjonalnym elementem dodatkowym – czasem wystarczy wkopać kolumnę na kilkadziesiąt centymetrów w grunt lub umieścić w pojemniku / donicy wraz z rośliną.

 

» Kolumny w naszym sklepie internetowym » sklep.zielonyfront.pl/kolumny