Blog

zielony front

Żaba czerwona w swoim naturalnym habitacie

Wiadomości z frontu

Nie mamy fejsa i nie mamy insta. Mamy to gdzieś, bo mamy nasz blog!


{ latest news }

01.04.2023

BUW!

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego czyli pnącza na froncie w polskim wydaniu – bez wstydu. Warszawa, Powiśle ul. Dobra – najważniejszy adres pnączowy na mapie Warszawy i całej Polski. Gmach biblioteki jest w całości porośnięty pnączami, na dachu ogród z którego roztaczają się dobre widoki na miasto. Zobacz naszą relację, jeżeli jeszcze tam nie byłeś, to się pakuj zaraz.

// Wpis w przygotowaniu, zapraszamy za kilka dni //


03.04.2016

Pnącza w Zurychu – Park MFO

Największa pergola na świecie czyli Park MFO w Zurychu ma już 10 lat. My byliśmy tam w roku 2012 a teraz z małym poślizgiem przedstawiamy naszą relację. Życzymy każdemu miłośnikowi pnączy aby wybrał się na wycieczkę do tego fajnego miasta. Zurych ma wiele powabu, zalet i atrakcji ale Park MFO i tak je przyćmiewa! więcej


31.08.2011

Wyróżnienie na targach Zieleń to życie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach „Zieleń to Życie”. Nasze produkty zostały uznane za solidne, estetyczne i godne polecenia, otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie w konkursie o „Zielony Laur”! Mamy nadzieję, że produkowane przez nas podpory do pnączy będą niebawem dostępne w centrach ogrodniczych w całej Polsce.


Wisteria w Amsterdamie

02.04.2011

O pnączach

Przestrzeń, w której żyjemy jest coraz częściej postrzegana jako nieprzyjazna: betonowa, asfaltowa, latem sucha i gorąca a zimą chłostana mroźnym wiatrem. Coraz mniej miejsca w miejskim otoczeniu człowieka można przeznaczyć na drzewa. W przydomowych ogródkach jest znacznie lepiej, ale i tam coraz częściej można zauważyć duże powierzchnie przeznaczone na brukowane kostką parkingi lub trawniki, które niestety mają stosunkowo nieduży wkład w poprawianie mikroklimatu: do tego niezbędne są duże rośliny.


Gardenia 2011

31.01.2011

Złoty medal Gardenii!

Nasz system podpór dla pnączy „Zielony Front” został nagrodzony złotym medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich – Gardenia 2011! Dziękujemy za wizytę na naszym stoisku.